Gry dla dzieci z czwonorogami

Istnieje więcej niż jedna metoda na zabawianie dziecka czy psa, a także wiele sposobów na jednoczesne zaangażowanie w grę zarówno pociechy, jak i czworonożnego pupila. Zabawa pomiędzy dzieckiem a psem jest na ogół najlepsza dla maluchów, których wiek przekroczył 3 lata. Musimy mieć świadomość, że maluch musi być na tyle dojrzały, aby wiedzieć, że nigdy nie powinien ciągnąć psa za ogon czy kopać. Najlepiej jednak robić to pod niewielkim nadzorem osoby dorosłej, przynajmniej na początku. Kiedy myślimy o dzieciach bawiących się ze zwierzętami, zwykle wyobrażamy sobie standardowe gry na świeżym powietrzu, takie jak aportowanie. Szczególnie w czasach pandemii, należy jednak pamiętać, że wyjście na zewnątrz nie zawsze jest dostępną opcją. Jednak co w przypadku, gdy nie posiadamy czworonożnego przyjaciela, z którym można by się bawić? Poniżej przedstawiamy Wam listę kilku oryginalnych pomysłów na bezpieczną zabawę dla dziecka z jego czworonożnymi przyjaciółmi, a także alternatywy w przypadku, gdy nie możemy sobie pozwolić na posiadanie zwierzęcia.

1.,,Przypomnij sobie imię’’

Psy mają niesamowitą zdolność uczenia się wzorców dźwiękowych i tonalnych ludzkiego języka. Chociaż nigdy nie będą rozmawiać z Wami, ani z Waszym dzieckiem, są one w stanie zapamiętać konkretną nazwę dla każdej ze swoich zabawek. Aby zagrać w tę zabawną grę, weź kilka zabawek do gryzienia lub ulubione pluszaki Waszego czworonoga i poproś dziecko, aby nadało każdemu z nich odrębne imię i używało go, w odniesieniu do danego przedmiotu. Możecie również popracować nad nauczeniem psa nazw tych zabawek, układając je i prosząc o przyniesienie jednej. Odbierzcie ją pupilowi tylko wtedy, gdy zostanie przyniesiona odpowiednia zabawka. Gdy to zrobicie, możecie zacząć tłumaczyć psu, aby przyniósł konkretne przedmioty, oddzielając je dalej, a nawet ukrywając. Wasze dziecko będzie zdumione, ponieważ zwierzę faktycznie będzie rozpoznawać imiona swoich zabawek. To ćwiczenie treningowe jest ciekawe i świetnie zapewnia psu rozrywkę, zajęcie oraz stymulację umysłową.

2. ,,Ukryj i wąchaj’’

Psi nos jest do 100 milionów razy bardziej wrażliwy niż nasz. Ta gra wykorzystuje tę supermoc do działania. Poproście dziecko, aby włożyło smakołyk do otwartego pudełka na podłodze, podczas gdy ktoś trzyma psa. Zwierzę powinno to zobaczyć i nabrać energii. Po ustawieniu przynęty wypuście psa, a gdy dziecko powie: „Znajdź!”, pupil pobiegnie i złapie smakołyk. Po kilku rundach wypróbujcie dwa pudełka, ukrywając coś pysznego tylko w jednym, gdy pies nie patrzy. Jeśli czworonóg wywęszy właściwy pojemnik za pierwszym razem, zdobędzie bonusowy smakołyk. Gdy pupil dostanie swoją przekąskę, wykorzystajcie sytuację i schowajcie smakołyki, gdy ten nie patrzy oraz zwiększcie liczbę pudełek. Rozrzućcie je po całym domu, a nawet na zewnątrz. Po pewnym czasie sam wygląd pudełek sprawi, że pies będzie podekscytowany, a możecie tak grać przez długi czas. Jest to szczególnie dobre dla przestraszonych psów, ponieważ uczy je przygód. Ta zabawa buduje pewność siebie.

3. ,,Nad, pod i przez’’

Szkolenie szczeniąt, aby przemierzały tunele i skakały przez płotki to wysoce trudne zadanie – na pewno macie tego świadomość, jeśli kiedykolwiek uczyliście się tresury psa. Większość z nas nie jest gotowa, aby zaangażować się w wymagany poziom szkolenia w celu przejścia na zawodowy szczebel, gdzie skakanie przez płotki stanowi rodzaj sportu dla psów. Jednak kilku sztuczek możecie nauczyć się w zaciszu domowym. Dla przykładu może to być chodzenie przez hula hop lub czołganie się przez składany tunel dla szczeniaków. Nauka tych rzeczy może być wspaniałym doświadczeniem budującym więź pomiędzy psem a dzieckiem oraz budowaniem pewności siebie zarówno dla maluchów, jak i dla czworonożnych przyjaciół. Możecie ustawić mini tor przeszkód w swoim domu. Warto zacząć od rzucenia koca na stolik do kawy i poproszenia dziecka o zwabienie zwierzaka z jednej strony na drugą smakołykiem. Kto wie, może Wasza rodzina nawet zrobi krok w kierunku nakłonienia psa do skoku przez obręcz, tak jak robią to w telewizji!

4. ,,Lucky Pets Slots’’

Lucky Pets to uroczy gra w formie interaktywnego automatu do gier o tematyce zwierzęcej od Multi Slot. Dzięki gamie kolorowych zwierzątek z kreskówek na bębnach automatów, wraz z karmą dla zwierząt i innymi obrazami związanymi ze zwierzętami, gracze będą cieszyć się dziwacznym stylem tej zabawnej pozycji. Słodkie zwierzątka i przyjemna oprawa kolorystyczna to miłe dla oka dziecka obrazy, jednocześnie dające mu pełną możliwość, aby poczuć się jak dorosła osoba podczas gry w kasynie na automatach.

Oprócz wspaniałego motywu istnieje również 25 linii wypłat, dzikie symbole, rozproszone po ekranie komputera ikony, gra bonusowa oraz runda darmowych spinów. W świecie szczęśliwych zwierzaków jest mnóstwo akcji, więc przygotujcie się wraz ze swoją pociechą na towarzystwo tych futrzastych towarzyszy!

5. Tamagotchi On

Pamiętacie Tamagotchi? Jeśli przeżyliście lata 90., to prawdopodobnie tak. Oto odświeżenie gry, jeśli zapomnieliście czym ona jest – Tamagotchi to wirtualne zwierzaki w kształcie jajka, którymi trzeba się opiekować, aby zachować ich szczęście i zdrowie. W przeciwnym razie umierają. Niedawno firma Bandai America przywróciła oryginalne Tamagotchi, a w 2019 roku firma ulepszyła grę dzięki Tamagotchi On.

Podczas gdy oryginalne Tamagotchi mogło wyrosnąć na garstkę postaci na podstawie tego, jak dobrze je pielęgnowałeś, Tamagotchi On ma miliony różnych postaci. Zgadza się: miliony. Wygląda na to, że istnieją również miliony sposobów interakcji z zaktualizowanym wirtualnym zwierzakiem, ponieważ jest gra posiada o wiele więcej możliwych czynności niż w oryginale: można jeść w domu lub zamawiać różne posiłki w restauracji, wziąć kąpiel z bąbelkami, podróżować do różnych krajów, chodzić na zakupy, grać w gry, nawiązywać przyjaźnie i opiekować się TamaPetem. Urządzenie ma też kolorowy, podświetlany ekran, co wydaje się drobnym wyczynem, ale oznacza, że ​​w końcu można w nie grać w ciemności, oglądając telewizję lub leżąc w łóżku.

6. Seria ,,Animal Crossing’’

K.K. Slider to biały pies grający na gitarze, który pojawił się w każdej grze z serii Animal Crossing. Można usłyszeć jego muzykę, grając na różnych zestawach stereo, które należy odnaleźć, odwiedzając domy mieszkańców wirtualnej wsi lub kupując kilka jego płyt w Nook Stop. Ze względu na swój charakter włóczykija, K.K. Slider odwiedzi Waszą wyspę tylko raz w tygodniu, ale musicie najpierw sprawić, żeby Wasza wyspa była warta odwiedzenia. Aby to zrobić, musicie podnieść ocenę wyspy do trzech gwiazdek, aby w końcu przekonać tego wyjątkowego psa do jej odwiedzenia.

Niektóre z najmilszych wspomnień z dzieciństwa Waszych pociech, mogą być związane z zabawą z psem. Co więcej, te zabawy są również bardzo dobre dla psa, ponieważ wszystkie wdrażają trening umiejętności i posłuszeństwa, aby wzmocnić dobre zachowanie i stymulować je psychicznie. Przede wszystkim umożliwienie dzieciom spędzania większej ilości czasu na zabawie o różnym charakterze poprawia i zapewnia wspaniałe doświadczenie więzi między nimi a ich psami, a także między Wami i potomkiem, podczas gdy pomagacie im nauczyć się bezpiecznej zabawy. Jednak nie martwcie się, gdy nie możecie zapewnić dziecku przyjemności, jakim jest posiadanie psa lub kota. Wiele gier gwarantuje Waszym dzieciom w większym lub mniejszym stopniu poczucie, że posiadają czworonożnego kumpla!