Naturalne leki uspokajające dla psów

Czasami nasze futrzaki nie reagują dobrze na te techniki szkoleniowe lub modyfikacje zachowań. W takich przypadkach może być wskazane stosowanie leków w celu zmniejszenia lęku do czasu rozwiązania problemu.

Leki uspokajające bez recepty

Na początek omówimy dostępne metody leczenia oparte na naturalnych składnikach, które nie są uznawane za leki jako takie i dlatego nie wymagają recepty. Zalecamy jednak, aby w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów:

Imitacja naturalnych feromonów uspokajających wydzielanych przez matki po porodzie w celu uspokojenia szczeniąt. Może być podawany w postaci tabletek doustnych, jako obroża lub spray

Suplementy diety pochodzenia naturalnego na bazie L-teaniny, tiaminy, tryptofanu i witaminy B oraz innych naturalnych składników.

Naturalne zioła: całkowicie nieszkodliwe i dlatego nie stanowią zagrożenia dla naszych futrzaków. Istnieje wiele naturalnych środków dostępnych.

Jak rozpoznać, że pies jest chory?

Okłady na ciało: oparte na terapii uciskowej, dające poczucie bezpieczeństwa.

Naturalne zioła, aby zmniejszyć nerwowość u psów

W tej części omówimy nieco bardziej szczegółowo naturalne substancje, które możemy dać naszym psom.

Owsianka: Może być mieszana z karmą, jest relaksująca i jest również wskazany u zwierząt, które cierpiały z powodu złego traktowania lub złego odżywiania.

Dziurawiec zwyczajny: przeciwdepresyjny i przeciwbólowy, wskazany dla zaburzeń obsesyjnych. Należy jednak zachować ostrożność, może on powodować nadwrażliwość na światło, a nawet zaćmę.

Lawenda: o właściwościach rozluźniających i przeciwbólowych, dzięki podawaniu jej wyłącznie drogą inhalacji.

Rumianek: oprócz działania uspokajającego, posiada apigeninę, która pomaga wyeliminować komórki podatne na rozwój raka, wśród wielu innych korzystnych efektów.

One Response

Dodaj komentarz